Bazénové vysávače

Bazénové vysávače

Nevyžadujú zložitú obsluhu, sú spoľahlivé a výkonné — to sú bazénové vysávače. Postarajú sa o odstránenie nečistôt z dna a stien bazéna a odstránia linku nečistôt aj pri hladine. Vybrať si môžete robotické vysávače do bazéna, ktoré sa dokážu samostatne pohybovať pod hladinou bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať. K dispozícii sú tiež aku ručné bazénové vysávače a poloautomatické bazénové vysávače.

#SHOW_MORE#

Ako vybrať bazénový vysávač

Pri výbere vysávača do bazéna je potrebné porovnať niekoľko parametrov, ktoré sa týkajú vášho bazéna aj samotného vysávača. Vybrať si pritom môžete z viacerých typov, ktoré sa navzájom líšia spôsobom ovládania.

bazénové vysávače

Tvar a veľkosť bazéna

Pred tým, ako sa pustíte do porovnávania jednotlivých modelov, ujasnite si, aké parametre má váš bazén. Bazénové vysávače využijete tak v oválnom, ako aj obdĺžnikovom a štvorcovom bazéne. Pri nepravidelnom tvare môžu mať niektoré modely problém. V popise jednotlivých vysávačov nájdete aj údaj o odporúčanej dĺžke bazéna.

Vybraný vysávač by mal dokázať zvládnuť materiál obloženia bazéna. Všetky typy sú vhodné na PVC, fóliu a betón, niektoré modely však môžu mať problém s keramikou alebo mozaikou. Vopred sa preto uistite, že sa bazénový vysávač, ktorý kupujete, dokáže pohybovať po povrchu vášho bazéna.

Frekvencia čistenia by pritom mala byť aspoň raz za 2 týždne. Pokiaľ sa bazén nachádza v blízkosti stromov, prašnej cesty alebo iných zdrojov znečistenia, je potrebné používať vysávač do bazéna častejšie.

Typy bazénových vysávačov

Vysávače do bazéna sa líšia spôsobom manipulácie a náročnosti na obsluhu. Podľa tohto kritéria ich delíme na aku ručné, poloautomatické a robotické bazénové vysávače.

Ručné vysávače do bazéna

Ručné modely v našej ponuke sú napájané dobíjacou batériou a pri čistení budú potrebovať vašu asistenciu. Ručný vysávač do bazéna sa dá nasadiť na teleskopickú tyč, pomocou ktorej dosiahnete na každé miesto v bazéne. Kvôli nutnosti ručného vysávania je tento typ vhodný len na bazény menších rozmerov.

bazénové vysávače

Poloautomatické vysávače do bazéna

Tento typ sa napojí na filtračný systém bazéna, po jeho dne a stenách sa dokáže pohybovať samostatne. Nezabudnite si preto skontrolovať aj dĺžku prípojnej hadice. Poloautomatické bazénové vysávače sa v bazéne pohybujú náhodne, ich výkon postačuje na vyčistenie od usadenín aj drobných nečistôt. Vhodné sú do menších a stredne veľkých bazénov, pričom vyčistia približne 80 % ich plochy.

Robotické vysávače do bazéna

Robotické bazénové vysávače sa dokážu samostatne pohybovať pod hladinou. Sú vybavené detekčným systémom, ktorý rozoznáva aj drobné nečistoty. Ich senzory vyhodnotia úroveň znečistenia, podľa ktorého si nastavia požadovaný režim. Čistenie bazéna tak môžete celkom prenechať technike a vy sa môžete venovať iným činnostiam.

Automatický bazénový vysávač si môžete vybrať pre zapustené aj nadzemné bazény s plochým dnom v ľubovoľnom tvare aj so schodmi. Má vlastné čerpadlo, všetky nečistoty zostanú zachytené vo filtračnom vaku s objemom, spravidla, okolo 5 l. Bazén očistí precízne vrátane najmenších nečistôt.

bazénové vysávače

Parametre výberu

Okrem typu bazénového vysávača by ste mali pri výbere porovnať aj ďalšie parametre, ktorými sa jednotlivé modely môžu líšiť.

Šírka čistiacej plochy

Táto hodnota je u väčšiny modelov 40 cm. Pri užšej čistiacej ploche musíte počítať s tým, že bude bazénový vysávač potrebovať na čistenie viac času.

Doba čistenia

Dĺžka čistenia bazéna bude závisieť od miery jeho znečistenia. Automatické vysávače do bazéna si dokážu dno najskôr zmapovať, pri čistení potom postupujú efektívnejšie.

Aké funkcie môžu mať bazénové vysávače

Robotické bazénové vysávače často ponúkajú viaceré funkcie, ktoré vám uľahčia ich prevádzku.

  • Swivel — jedná sa o otočný čap, ktorý bráni zamotaniu kábla.
  • Diaľkové ovládanie — ponúka možnosť ovládať vysávač do bazéna pomocou ovládača, cez mobilný telefón alebo tablet.
  • Indikátor plného koša — upozorní vás na plný filtračný kôš.
  • Lift systém — táto funkcia vám uľahčí vyberanie vysávača z bazéna. Postará sa o vypustenie vody, čím sa zníži jeho hmotnosť.
  • Vortex efekt — bráni upchávaniu filtra pomocou rýchleho prúdenia vzduchu.
  • Nastavenie čistenej plochy — umožní pred nastaviť, či chcete čistiť dno, steny alebo celý bazén.
  • Intenzívne čistenie — ak ste bazén dlhšiu dobu nečistili, s touto funkciou bude pracovať bazénový vysávač intenzívnejšie a s vyšším výkonom.
  • Turbo čistenie — program, ktorý vám pomôže vyčistiť bazén za minimum času.
  • LED osvetlenie — ak budete bazén čistiť vo večerných hodinách, umožní vám lepšie vidieť jeho dno.

Najpredávanejšie

1 položiek celkom
Robotický vysávač bazénov Maytronics DOLPHIN SUPREME BIO
2 465 €

Robotický vysávač bazénov Maytronics DOLPHIN SUPREME BIO čisti dno, steny a vodnú linku, pre BIO bazény do 12 m, fitračná schopnosť 50/100/200 µm, doba...

148180