Robotické čističe okien

Robotické čističe okien vám ušetria množstvo námahy pri upratovaní. Využijete ich na umývanie okien, ale aj zrkadiel a iných hladkých povrchov bez vašej asistencie. Dokážu sa samé pohybovať po skle bez toho, aby ste nimi museli manipulovať. Robotický čistič okien dokáže pracovať na zvislej aj šikmej ploche. Iste vás tiež osloví jeho jednoduchá obsluha. V našej ponuke sme nezabudli ani na príslušenstvo pre robotické čističe okien, v ktorom nájdete aj utierky a čistiace roztoky.

#SHOW_MORE#

Ako sa ovládajú robotické čističe okien

Robotický čistič okien bude potrebné len zapnúť, priložiť na okno a zvoliť čistiaci program. Jeho navigačný systém mu umožní pohybovať sa po okne samostatne. Smer pohybu môžete nechať na ňom alebo ho navolíte diaľkovým ovládačom.

Pri umývaní bude robotický čistič potrebovať čistiace prostriedky, ktoré môžete aplikovať priamo na okno alebo na utierky. Myslite tiež na navlhčenie okna. Pri väčšom znečistení alebo umývaní viacerých okien po sebe bude potrebné vymieňanie utierok.

robotické čističe okien

Ako vybrať robotický čistič okien

Robotické čističe okien sú určené na rovné povrchy. Vopred preto počítajte s tým, že rámy budete musieť umývať sami. I tak sú pri viacerých oknách v domácnosti veľkou pomocou, vďaka ktorej sa nebudete musieť venovať lešteniu skiel. Aby vybraný model zodpovedal vašim potrebám, pri výbere skontrolujte jeho parametre, ako sú typ, veľkosť a napájanie.

Typy robotických čističov okien

Robotické čističe okien dokážu pracovať samostatne na šikmej aj zvislej ploche, čistiť namokro i na sucho. Vyberať môžete medzi viacerými prevedeniami podľa tvaru.

Hranaté čističe okien

Výhodou hranatého tvaru je, že sa robotický čistič okien ľahko dostane do rohov. Iste tak oceníte, že ich nebudete musieť dočisťovať ručne. Čistenie vykonáva pomocou utierok. Keďže sa pohybuje pomocou pásov, zvládne aj čistenie sklenených stropov.

Okrúhle čističe okien

Tento typ pracuje veľmi účinne. Povrch je čistený pomocou rotačných hlavíc, ktoré odstránia aj odolné nečistoty. Pri jeho požívaní oceníte schopnosť zvládnuť aj viac znečistené plochy. Nevýhodou je, že sa kvôli svojmu tvaru nedokážu dostať do rohov.

Rozmery

Robotické čističe okien sú k dispozícii v rôznych rozmeroch. Vhodný model vyberiete podľa veľkosti plôch, ktoré chcete umývať. Na väčšie plochy, ktoré nie sú predelené lištami, vám bude viac vyhovovať rozmernejší model. Ak hľadáte pomocníka na okná bežnej veľkosti, zvoľte niektorý z menších modelov. V údajoch o každom robotickom čističi okien nájdete tiež minimálnu plochu čistenia. Tá sa pohybuje od 30 x 30 cm do 50 x 50 cm.

robotické čističe okien

Akú majú robotické čističe okien hmotnosť?

Keďže sa jedná o čističe, ktoré sa používajú na sklo, informujte sa tiež o ich hmotnosti. Tá môže byť 1 – 3 kg. Pri bežných oknách táto hmotnosť nespôsobí žiaden problém. Ak umývate plochy s tenkým sklom, skontrolujte údaj o minimálnej hrúbke, ktorú je čističom možné umývať.

Spôsob napájania

Jednotlivé modely sa líšia aj spôsobom napájania, ktoré môže byť s káblom alebo bez neho. K dispozícii sú tiež zariadenia s ich kombináciou.

Robotické čističe okien s káblom

Pri práci sú obmedzované dĺžkou prívodného kábla. Tá však môže byť až do 8 metrov, napájanie káblom navyše umožňuje čističu okien pracovať bez prerušenia. Toto riešenie vám bude vyhovovať, ak vás nelimituje vzdialenosť od elektrickej zásuvky.

Bezdrôtové robotické čističe okien

Bezdrôtové modely dokážu na jedno nabitie pracovať 30 – 60 minút, potom je ich potrebné opäť nabiť. Výhodou je, že ich môžete používať takmer kdekoľvek bez ohľadu na to, či je v blízkosti elektrická zásuvka.

Rýchlosť pohybu a hlučnosť

Motor robotických čističov zaisťuje ich výkon a vytvára podtlak, ktorý ich udrží aj na zvislom povrchu. Pri výbere skontrolujte tiež rýchlosť, ktorou dokážu pracovať. Ak hľadáte kvalitu, hľadajte modely s rýchlosťou okolo 2,5 min/m2. Robotické čističe okien dokážu pracovať pri dostatočne nízkej hlučnosti, ktorá nepresahuje 65 dB.

Bezpečnosť pri umývaní

Robotické čističe okien by mali byť opatrené bezpečnostným lanom alebo reťazou. Ochránia ich v prípade, ak by kvôli prípadnej poruche spadli. Čističe s napájaním cez kábel by mali mať záložnú batériu pre prípad prerušenia prívodu elektriny. Vďaka nej sa v takej chvíli bez problémov udržia aj na hladkom, zvislom povrchu.

robotické čističe okien

Funkcie, ktoré oceníte

Výrobcovia robotických čističov okien myslia na komfort používateľov, pri výbere vhodného modelu vás môžu osloviť aj ich rôzne funkcie.

Automatické rozprašovače vody – robot postačí len priložiť na okno bez nutnosti nastriekania vody pred umývaním. Voda je rozprašovaná automaticky počas čistenia.

Ovládanie cez mobil – k dispozícii sú robotické čističe okien s diaľkovým ovládaním, pomocou prednastavených programov a tiež cez mobil. Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo.

Hlasový modul – komunikácia s robotickým čističom je možná pomocou hlasu. Umožní vám to mať ho stále pod kontrolou vďaka tomu, že vás bude priebežne informovať o aktuálnom priebehu práce.

Navigačný systém — slúži na vypočítanie dráhy čistenia tak, aby bola práca vykonaná najefektívnejším spôsobom. 

Detekcia okrajov – ak máte okná alebo iné hladké plochy bez rámov, senzory detekcie okrajov zabránia pádu zariadenia.

Príslušenstvo pre robotické čističe okien

Pre robotické čističe okien budete potrebovať aj príslušenstvo. V našom sortimente si vyberiete čistiace roztoky, náhradné unášacie kotúče, utierky z mikrovlákna, zásobníky na vodu aj náhradné nádobky na čistiace roztoky. Nezabudli sme ani na napájacie adaptéry, diaľkové ovládače a predlžovacie káble.

Najpredávanejšie

hobot 2s 001b
389 € –2 %
Robotický čistič okien HOBOT 2S
Momentálne nedostupné
856
Pôvodne: 389 €  (–2 %)
379 €
hobot r3 001
Robotický čistič okien HOBOT R3
Momentálne nedostupné
HBR3
 
374 €
Robotický čistič okien HOBOT 388 1x použitý
349 € –10 %
Pôvodne: 349 €  (–10 %)
314 €
hutt xiaomi www.toprobot.sk
Xiaomi HUTT W66 Robotický čistič okien
Momentálne nedostupné
1059
 
261 €
Robotický čistič okien HOBOT 298
360 € –5 %
Robotický čistič okien HOBOT 298
Momentálne nedostupné
584
Pôvodne: 360 €  (–5 %)
340 €
7 položiek celkom
Robotický čistič okien HOBOT 298
Akcia BLACK FRIDAY
360 € –5 %
340 €

Robotický čistič okien HOBOT 298, automatické dávkovanie tekutín, čistiaca tekutina v balení, lineárny pohyb a systematické umývanie celej plochy, na mokré umývanie aj suché...

584
hobot 2s 001b
Akcia
389 € –2 %
Robotický čistič okien HOBOT 2S
Momentálne nedostupné
379 €

Elegantný a štýlový robotický čistič okien HOBOT 2S s automatickým rozprašovačom vody na oboch stranách

856
Robotický čistič okien HOBOT 368
Tip
320 €

Robotický čistič okien HOBOT 368. AI-technológia štvrtej generácie S4.0, GYRO a podtlakový senzor, na skla o min. hrúbke 3 mm, vertikálne a horizontálne čistenie, dve špeciálne...

992
Robotický čistič okien HOBOT 388
+ Darček zdarma
349 €

Robotický čistič okien HOBOT 388, nový lákavejší dizajn, ultrazvuková dýza, ovládanie pomocou appky do mobilu, na akúkoľvek hrúbku skla, funkcia umývania aj vo vodorovnej polohe

1054
Robotický čistič okien HOBOT 388 1x použitý
Akcia
349 € –10 %
314 €

Robotický čistič okien HOBOT 388, nový lákavejší dizajn, ultrazvuková dýza, ovládanie pomocou appky do mobilu, na akúkoľvek hrúbku skla, funkcia umývania aj...

9661
hobot r3 001
Novinka
Robotický čistič okien HOBOT R3
Momentálne nedostupné
374 €

HOBOT R3 je robotický čistič okien piatej generácie s duálnou ultrasonickou tryskou a inovovaným systémom čistenia okien a skiel. Dve ultrasonické trysky vytvárajú jemné...

HBR3
hutt xiaomi www.toprobot.sk
Novinka Tip
261 €

Xiaomi Mijia HUTT W66 je špičkový robotický čistič okien

1059