Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 310E NERA s Husqvarna EPOS™

Akcia Novinka Satellite
Značka: HUSQVARNA
2 883,80 € –3 %
XO 938570
2 883,80 € –3 % 2 783,80 €
Skladom
Inštalácia
Set titánových nožov
Zimná údržba
Domček
GPS Anténa 100m
Trávnikové hnojivo
Môžeme doručiť do:
23.7.2024

Robotická kosačka s funkciou EdgeCut pre stredne veľké trávniky. Husqvarna Automower® 310E NERA je robotická kosačka na trávu na údržbu trávnikov s rozlohou až 1000 m². Kosačka je vybavená funkciou EdgeCut, ktorá minimalizuje potrebu zastrihávania okrajov trávnika

Detailné informácie

Podrobný popis

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 310E NERA s Husqvarna EPOS™

 

Robotická kosačka s funkciou EdgeCut pre stredne veľké trávniky. Husqvarna Automower® 310E NERA je robotická kosačka na trávu na údržbu trávnikov s rozlohou až 1000 m². Kosačka je vybavená funkciou EdgeCut, ktorá minimalizuje potrebu zastrihávania okrajov trávnika, čím šetrí čas a prácu pri údržbe trávnika. Kosačka 310E NERA ponúka možnosť voľby inštalácie s fyzickými vodičmi alebo inštalácie s bezdrôtovou technológiou Husqvarna EPOS™, s ktorou zažijete úplnú flexibilitu s virtuálnymi hranicami, aké umožňujú satelitné technológie, a to s presnosťou 2–3 cm, a zároveň odpadá riziko poškodenia fyzických vodičov. Technológia EPOS™ umožňuje použiť funkciu Zone Control, takže si môžete upraviť trávnik podľa svojich potrieb a vytvoriť niekoľko pracovných oblastí s rôznym nastavením pomocou aplikácie Automower® Connect. Rovnako ľahko je možné vytvoriť dočasné zóny na uchovanie sezónnych divokých kvetov alebo oblastí záhradných projektov.

Pomocou aplikácie Automower® Connect môžete svoju kosačku sledovať odkiaľkoľvek na svete a integrovať ju do vašej chytrej domácnosti. Odosielajte príkazy, prezerajte, meňte nastavenie svojej kosačky a prijímajte upozornenia pre úplnú kontrolu nad trávnikom.

*Pri nákupe kosačky Husqvarna Automower® 310E NERA s Husqvarna EPOS™ sa odporúča vykonať kontrolu záhrady našim technikom.

 JJ-769347


 
Vlastnosti
:

 • Funkcia EdgeCut pre presné okraje trávnika
 • Možnosť inštalácie bez vodičov
 • Automower® Connect
 • Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)
 • Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
 • Navigácia s pomocou GPS
 • Technológia Husqvarna EPOS
 • Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
 • Navigácia s pomocou GPS
 • Technológia Husqvarna EPOS
 • Vynikajúca interakcia
 • Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT
 • Automower® Access
 • Timer (časovač) podľa počasia
 • FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware
 • Protimrazová ochrana
 • Automatické zvládanie priechodov - patentované
 • Funkcia TargetHeight pre lepšiu kvalitu trávnika
 • Kosenie po špirále
 • Profily
 • Jednoduché čistenie
 • Sekundárna oblasť
 • GeoFence
 • Nízke emisie oxidu uhličitého

 

Funkcia EdgeCut pre presné okraje trávnika

Funkcia EdgeCut minimalizuje nutnosť zastrihávania okrajov trávnika, čím šetrí čas a námahu pri údržbe trávnika. To je umožnené špeciálnym zadným kotúčom EdgeCut, ktorý dokáže kosiť tak blízko okrajov, že len minimum trávy zostane neposekané.

GJ-616695


Možnosť inštalácie bez vodičov

Rad Automower® NERA so systémom Husqvarna EPOS™ vám poskytuje voľnosť, aby ste si úplne prispôsobili údržbu trávnika vytváraním virtuálnych hraníc pomocou satelitnej technológie namiesto fyzických vodičov.

OP-755301

 

Automower® Connect

Vychutnajte si pohodlie diaľkového ovládania zo smartfónu ‌‌‌‌pomocou aplikácie Husqvarna ‌‌Automower® Connect. Okrem iného môžete svoju robotickú kosačku Husqvarna spravovať a monitorovať, meniť jej nastavenia a získať ľahký prístup k informáciám a tipom, s ktorými bude údržba trávnika bez starostí. V závislosti od modelu je k dispozícii mobilné pripojenie, pripojenie Wi-Fi a Bluetooth.

yz-212169_1

 

Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)

Technológia Husqvarna AIM využíva vstavané GPS a senzory na vašej robotickej kosačke na vytvorenie virtuálnej mapy trávnika a taktiež umožňuje rad šikovných funkcií kosačky Automower®. Virtuálna mapa je viditeľná v aplikácii Automower® Connect, rovnako ako ohraničujúce a navádzacie vodiče. S technológiou AIM môžete aplikáciu používať na vytváranie pracovných oblastí s rôznou výškou kosenia a rôznym plánom kosenia (individuálne nastavenie pracovného času v jednotlivých pracovných oblastiach) alebo na definovanie dočasne zakázaných zón. Kosačku Automower® je možné tiež sledovať v reálnom čase pomocou Automower® Connect.

HL-242149

 

Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia

Elektrické nastavenie výšky kosenia umožňuje pohodlné nastavenie požadovanej výšky prostredníctvom aplikácie Husqvarna Automower® Connect. Nastavenie je dostupné aj v hlavnej ponuke kosačky.

H320-0264(1)

 

Navigácia s pomocou GPS

Navigácia s pomocou GPS zaisťuje rovnomerné kosenie celej vašej záhrady. Začína sa tým, že systém vytvorí mapu trávnika vrátane miest, kde sú nainštalované ohraničovacie a navádzacie vodiče. Kosačka Husqvarna Automower® potom zodpovedajúcim spôsobom upraví svoj vzor kosenia, aby zabezpečila vynikajúci výsledok kosenia.

GX-570233

 

Technológia Husqvarna EPOS

Satelitná technológia Husqvarna EPOS™ (Exact Positioning Operating System) poskytuje centimetrovú presnosť a umožňuje vám vytvárať virtuálne ohraničenie. Prelomová technológia robotických kosačiek Automower®, ktorá ponúka ľahkú a flexibilnú starostlivosť o trávnik bez nutnosti použitia fyzických vodičov. V dôsledku toho zaniká riziko prerušenia vodiča.

Ke-pernyo-foto-2022-10-17-9.14_.45_

 

Vynikajúca interakcia

Je kompatibilná so službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pre pohodlné hlasové ovládanie a aktualizácie stavu. Týka sa to všetkých modelov Husqvarna Automower® s mobilným pripojením alebo pripojením Wi-Fi, čo vám umožňuje vykonávať hlasové príkazy, ako je spustenie, zastavenie a parkovanie, získavať aktualizácie stavu z kosačky jednoduchým vyslovením príkazu pre hlasového asistenta, používať ju v postupoch IFTTT a podobne. S aplikáciou Automower® Connect môžete svoju robotickú kosačku tiež integrovať so systémom Gardena Smart System, aby kosenie a zavlažovanie fungovali spoločne.

PS-242859

 

Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT

Použite Inteligentné prepojenia v aplikácii Automower® Connect alebo si vytvorte vlastné flexibilné postupy s apletmi IFTTT s cieľom ešte viac integrovať kosačku Automower® do vašej inteligentnej domácnosti. Chcete kosačku zaparkovať, keď sa vaše deti vrátia zo školy alebo keď predpoveď počasia informuje o silnom daždi? Alebo ju dokonale zosynchronizovať s počasím? Vytváranie apletov IFTTT („If This, Then That“, teda „Ak toto, potom tamto“) je zadarmo a ich používanie je jednoduché.

qj-528374

 

Automower® Access

Rozhranie Automower® Access s farebným displejom vo vysokom rozlíšení, ovládacím kolieskom a indikátormi stavu ponúka plynulé a intuitívne ovládanie kosačky. Dizajnové prevedenie s ikonami sa intuitívne integruje s aplikáciou Automower® Connect a poskytuje jednoduché užívateľské prostredie.

H320-0954

 

Timer (časovač) podľa počasia

Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.

H320-0437_TIF

 

FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware

Pomocou aplikácie Automower® Connect môžete sami jednoducho vykonávať aktualizácie softvéru a získavať tak nové funkcie a aktualizácie.

H320-0957b_1

 

Protimrazová ochrana

Robotická kosačka automaticky preruší plán kosenia v mrazivých podmienkach, čím pomáha chrániť trávnik.

LX-398718

 

Automatické zvládanie priechodov - patentované

Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším. Pri prejazde úzkymi miestami mení dráhu, aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.

11

 

Funkcia TargetHeight pre lepšiu kvalitu trávnika

Pre lepšiu kvalitu trávnika funkcia TargetHeight znižuje automaticky výšku kosenia z MAX na definovanú výšku na dobu 10 dní.

OI-564683

 

Kosenie po špirále

Pre efektívne kosenie v oblastiach s vysokou trávou je možné aktivovať režimy kosenia na mieste alebo kosenia pošpirále. Keď je aktivovaná funkcia kosenia po špirále, senzory žacieho kotúča rozpoznajú, keď kosačka vojde do oblasti s vyššou trávou, a automaticky prepnú technológiu kosenia na systematický špirálový vzor. Režim Kosenia na mieste je určený na rýchle kosenie menšej plochy s vyššou trávou. Je to veľmi užitočné napríklad na miestach pod záhradným nábytkom po tom, čo sa tento nábytok premiestni. Umiestnite kosačku na požadované miesto a vyberte režim Kosenia na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.

22

 

Profily

Vytvorte si niekoľko profilov s individuálnymi nastaveniami, čím si uľahčíte používanie kosačky na viacerých miestach. Pomenovaním profilov a inštalácií si uľahčíte prepínanie medzi rôznymi nastaveniami priamo v menu kosačky.

OA-007215

 

Jednoduché čistenie

Vonkajšiu a spodnú časť robotickej kosačky môžete jednoducho umývať záhradnou hadicou. Odnímateľný horný kryt a telo pre jednoduché čistenie a voľný prístup ku všetkým častiam.

H320-1130_TIF

 

Sekundárna oblasť

Pokiaľ sa váš trávnik skladá z dvoch plôch, ktoré nie sú prepojené priechodom pre kosačku, môžete nastaviť vedľajšiu plochu. Ak chcete vytvoriť vedľajšiu plochu, musíte nainštalovať ohraničujúci vodič tak, aby okolo tejto oblasti vytvoril ostrovček. Po nainštalovaní kosačku manuálne presúvajte medzi týmito dvomi oblasťami a kosačka bude kosiť zvolený čas alebo kým sa nevybije akumulátor.

LG-026062

 

GeoFence

Ak sa kosačka presunie mimo preddefinovanú oblasť, budete na to upozornení v aplikácii, čím sa minimalizuje riziko krádeže. Pomocou aplikácie Automower® Connect jednoducho definujte oblasť GeoFence a vždy budete vedieť, kde sa kosačka nachádza.

H320-0883

 

Nízke emisie oxidu uhličitého

Pri výbere tohto výrobku si môžete byť istí, že počas aktívneho používania produkuje v porovnaní s tradičným benzínovým výrobkom menej uhlíkových emisií. Tento akumulátorový výrobok neprodukuje počas používania žiadne emisie CO2, no stále poskytuje výkon a kvalitu, ktoré očakávate od výrobku Husqvarna. Je však dôležité poznamenať, že emisie CO2 vznikajú pri ďalších fázach životného cyklu výrobku, ako sú výroba, nabíjanie a likvidácia po skončení jeho životnosti.

GX-570233

 

Technické parametre:

 • Kapacita:  AM310E NERA, bez príslušenstva EPOS
 • Číslo výrobku:  970 65 41‑55
 • Pracovná kapacita:  1 000 m²
 • Typ ohraničenia:  Virtuálny
 • Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča:  20 %
 • Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy:  30 %
 • Max. aktívny čas:  17 h
 • Systém hľadania:  Navádzací systém EPOS™
 • Následuj navádzací vodič:  Virtuálna prepravná cesta
 • Systém nabíjania:   Automatický       
 • Hmotnosť, kg:  12,6 kg
 • Rozmery výrobku, dĺžka:  68 cm
 • Rozmery výrobku, šírka:  44 cm
 • Rozmery výrobku, výška:  28 cm
 • Farba:  Šedivá
 • Hladina hluku vnímaná:  60 dB(A)
 • Index ochrany (IP kód):  IPX5
 • Typ akumulátora:   Li-Ion
 • Kapacita akumulátora, Ah:  2 Ah
 • Nabíjací prúd (A):  2,2 A
 • Priemerný čas kosenia na jedno nabitie:  50 min
 • Typická doba nabíjania:  40 min
 • Priemerná mesačná spotreba energie pri maximálnom používaní:  11 kWh
 • Systém kosenia  2 kotúče s tromi otočnými žacími nožmi
 • Výška kosenia, max., mm:  55 mm
 • Výška kosenia, min., mm:  20 mm
 • Šírka záberu, cm:  22 cm
 • Nastavenie výšky kosenia:  Elektrické
 • Ochranný disk:  Áno
 • Obojsmerné otáčanie kosiaceho disku:  Áno  
 • Klávesnica:  Otočné koliesko, displej a stavová LED/ apl.
 • Informačný panel:  Farebný displej TFT 2,8” QVGA
 • Bezdrôtové pripojenie:  Bluetooth®, Wi-Fi
 • Riadená aplikáciou:  Automower® Connect
 • Integrácia s inteligentnou domácnosťou:  Áno
 • Aktualizácia firmvéru:  FOTA
 • GPS Sledovanie:  Nie
 • Geoplot:  Áno
 • PIN kód:  Áno
 • Alarm:  Áno
 • Senzor zdvihnutia:  Áno
 • Senzor náklonu:  Áno
 • Detekcia objektov:  Nie

 

Obsah balenia:  XO-938570

 • 1x Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 310E NERA s Husqvarna EPOS™

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky Husqvarna
Hmotnosť: 12.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: