Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s Husqvarna EPOS™

Novinka Satellite
Značka: HUSQVARNA
4 433,80 €
Skladom
Inštalácia
Set titánových nožov
Zimná údržba
Domček
GPS Anténa 100m
Trávnikové hnojivo
Môžeme doručiť do:
23.7.2024

Robotická kosačka bez vodičov pre veľké komplexné trávniky do 3200 m². Husqvarna Automower® 430X NERA je robotická kosačka na komplexné trávniky s rozlohou do 3200 m². Získajte presné kosenie s virtuálnym ohraničením pomocou aplikácie Automower® Connect a súpravy EPOS™ Plug-in, ktorá eliminuje riziko prerušenia vodičov

Detailné informácie

Podrobný popis

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s Husqvarna EPOS™

 

Robotická kosačka bez vodičov pre veľké komplexné trávniky do 3200 m². Husqvarna Automower® 430X NERA je robotická kosačka na komplexné trávniky s rozlohou do 3200 m². Získajte presné kosenie s virtuálnym ohraničením pomocou aplikácie Automower® Connect a súpravy EPOS™ Plug-in, ktorá eliminuje riziko prerušenia vodičov. Inteligentné funkcie ako napríklad vyhýbanie sa objektom znižujú riziko neplánovaných zastávok a virtuálna mapa vytvorená pomocou systému GPS umožňuje používať riadenie zón Automower®. To vám umožňuje jednoducho riadiť starostlivosť o trávnik prostredníctvom mobilného telefónu, v ktorom viete vytvoriť pracovné oblasti s rôznymi nastaveniami a dočasnými zakázanými zónami. Kosačku 430X NERA môžete tiež integrovať do vašej inteligentnej domácnosti, vďaka čomu môžete používať hlasové ovládanie pomocou funkcií Alexa alebo Google Home alebo využívať rutiny IFTTT.

*Pri nákupe kosačky Husqvarna Automower® 310E NERA s Husqvarna EPOS™ sa odporúča vykonať kontrolu záhrady našim technikom.

2653

 

Vlastnosti:

 • Možnosť inštalácie bez vodičov
 • Automower® Zone Control s technológiou AIM
 • Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam
 • Automower® Connect
 • Technológia Husqvarna EPOS
 • Navigácia s pomocou GPS
 • Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)
 • Vynikajúca interakcia
 • Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT
 • Automower® Access
 • Port pre príslušenstvo kosačky Automower®
 • Automower® X-Line
 • Navádzanie pomocou Husqvarna EPOS™
 • Ochrana proti krádeži pomocou GPS
 • FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware
 • Protimrazová ochrana
 • GeoFence
 • Automatické zvládanie priechodov - patentované
 • Timer (časovač) podľa počasia
 • Rewilding Mode
 • Kosenie na mieste
 • Funkcia TargetHeight pre lepšiu kvalitu trávnika
 • Kosenie po špirále
 • Profily
 • Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
 • Jednoduché čistenie
 • Nízke emisie oxidu uhličitého

 

Možnosť inštalácie bez vodičov

Rad Automower® NERA so systémom Husqvarna EPOS™ vám poskytuje voľnosť, aby ste si úplne prispôsobili údržbu trávnika vytváraním virtuálnych hraníc pomocou satelitnej technológie namiesto fyzických vodičov.

OP-755301 

 

Automower® Zone Control s technológiou AIM

Funkcia Automower® Zone Control umožňuje jednoducho vytvárať pracovné oblasti s rôznymi nastaveniami a dočasnými zakázanými zónami. Poskytuje vám väčšiu kontrolu nad trávnikom. Na každú oblasť môžete použiť rôzne plány a výšky kosenia alebo zabrániť robotickej kosačke v kosení vo vybraných oblastiach.

yz-212169_1

 

Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam

Zabudovaný radar pomáha kosačke zisťovať objekty a vyhýbať sa im, čím znižuje riziko neplánovaného zastavenia. Režim detekcie znižuje rýchlosť a zmierňuje kolízie a režim vyhýbania zabezpečí, že sa kosačka odvráti od prekážky a vyhne nárazu.

HL-242149

 

Automower® Connect

Vychutnajte si pohodlie diaľkového ovládania zo smartfónu ‌‌‌‌pomocou aplikácie Husqvarna ‌‌Automower® Connect. Okrem iného môžete svoju robotickú kosačku Husqvarna spravovať a monitorovať, meniť jej nastavenia a získať ľahký prístup k informáciám a tipom, s ktorými bude údržba trávnika bez starostí. V závislosti od modelu je k dispozícii mobilné pripojenie, pripojenie Wi-Fi a Bluetooth.

qj-528374

 

Technológia Husqvarna EPOS

Satelitná technológia Husqvarna EPOS™ (Exact Positioning Operating System) poskytuje centimetrovú presnosť a umožňuje vám vytvárať virtuálne ohraničenie. Prelomová technológia robotických kosačiek Automower®, ktorá ponúka ľahkú a flexibilnú starostlivosť o trávnik bez nutnosti použitia fyzických vodičov. V dôsledku toho zaniká riziko prerušenia vodiča.

OP-755301

 

Navigácia s pomocou GPS

Navigácia s pomocou GPS zaisťuje rovnomerné kosenie celej vašej záhrady. Začína sa tým, že systém vytvorí mapu trávnika vrátane miest, kde sú nainštalované ohraničovacie a navádzacie vodiče. Kosačka Husqvarna Automower® potom zodpovedajúcim spôsobom upraví svoj vzor kosenia, aby zabezpečila vynikajúci výsledok kosenia.

yz-212169_1

 

Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)

Technológia Husqvarna AIM využíva vstavané GPS a senzory na vašej robotickej kosačke na vytvorenie virtuálnej mapy trávnika a taktiež umožňuje rad šikovných funkcií kosačky Automower®. Virtuálna mapa je viditeľná v aplikácii Automower® Connect, rovnako ako ohraničujúce a navádzacie vodiče. S technológiou AIM môžete aplikáciu používať na vytváranie pracovných oblastí s rôznou výškou kosenia a rôznym plánom kosenia (individuálne nastavenie pracovného času v jednotlivých pracovných oblastiach) alebo na definovanie dočasne zakázaných zón. Kosačku Automower® je možné tiež sledovať v reálnom čase pomocou Automower® Connect.

h810-0993_2

 

Vynikajúca interakcia

Je kompatibilná so službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pre pohodlné hlasové ovládanie a aktualizácie stavu. Týka sa to všetkých modelov Husqvarna Automower® s mobilným pripojením alebo pripojením Wi-Fi, čo vám umožňuje vykonávať hlasové príkazy, ako je spustenie, zastavenie a parkovanie, získavať aktualizácie stavu z kosačky jednoduchým vyslovením príkazu pre hlasového asistenta, používať ju v postupoch IFTTT a podobne. S aplikáciou Automower® Connect môžete svoju robotickú kosačku tiež integrovať so systémom Gardena Smart System, aby kosenie a zavlažovanie fungovali spoločne.

NR-699171

 

Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT

Použite Inteligentné prepojenia v aplikácii Automower® Connect alebo si vytvorte vlastné flexibilné postupy s apletmi IFTTT s cieľom ešte viac integrovať kosačku Automower® do vašej inteligentnej domácnosti. Chcete kosačku zaparkovať, keď sa vaše deti vrátia zo školy alebo keď predpoveď počasia informuje o silnom daždi? Alebo ju dokonale zosynchronizovať s počasím? Vytváranie apletov IFTTT („If This, Then That“, teda „Ak toto, potom tamto“) je zadarmo a ich používanie je jednoduché.

husqvarna-automower-430x-nera-12-scaled-720x476

 

Automower® Access

Rozhranie Automower® Access s farebným displejom vo vysokom rozlíšení, ovládacím kolieskom a indikátormi stavu ponúka plynulé a intuitívne ovládanie kosačky. Dizajnové prevedenie s ikonami sa intuitívne integruje s aplikáciou Automower® Connect a poskytuje jednoduché užívateľské prostredie.

H320-0954

 

Port pre príslušenstvo kosačky Automower®

Port pre príslušenstvo umožňuje zapojiť príslušenstvo pre ďalšie funkcie a technológie a je dostupný v rade Automower® NERA. Jedným z príkladov je súprava modulu Husqvarna EPOS™, ktorá ponúka možnosť bezdrôtovej inštalácie na prispôsobenie trávnika.

OI-564683

 

Automower® X-Line

Husqvarna Automower® X-Line je náš najlepšie vybavený rad, navrhnutý pre tých, ktorí chcú špičkovú robotickú kosačku na trávu. Je vybavená balíčkom funkcií X-Line, vrátane aplikácie Automower® Connect s GPS sledovaním pre prípad krádeže, navigáciou s pomocou GPS, LED svetlometmi, predným gumovým nárazníkom a dizajnom karosérie X-Line.

H320-0957b_1

 

Navádzanie pomocou Husqvarna EPOS™

Navádzanie Husqvarna EPOS™ automaticky vypočíta optimálnu trasu do a z nabíjacej stanice bez potreby fyzického navádzacieho vodiča. Zároveň bude meniť trasu kosačky po trávniku, aby sa zabránilo nežiaducim koľajam. Táto funkcia je dostupná len vtedy, keď je kosačka Automower® NERA vybavená prídavnou súpravou Husqvarna EPOS™

 LC-144848

 

Ochrana proti krádeži pomocou GPS

Kosačka je vybavená modulom GPS pre sledovanie aktuálnej polohy kosačky, ktoré minimalizuje riziko krádeže. Prostredníctvom aplikácie Automower Connect® sa do vášho zariadenia budú odosielať upozornenia, vďaka ktorým budete vždy vedieť, kde sa vaša kosačka nachádza.

 H320-0883

FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware

Pomocou aplikácie Automower® Connect môžete sami jednoducho vykonávať aktualizácie softvéru a získavať tak nové funkcie a aktualizácie.

IE-886465

 

Protimrazová ochrana

Robotická kosačka automaticky preruší plán kosenia v mrazivých podmienkach, čím pomáha chrániť trávnik.

NR-699171

 

GeoFence

Ak sa kosačka presunie mimo preddefinovanú oblasť, budete na to upozornení v aplikácii, čím sa minimalizuje riziko krádeže. Pomocou aplikácie Automower® Connect jednoducho definujte oblasť GeoFence a vždy budete vedieť, kde sa kosačka nachádza.

 2653

 

Automatické zvládanie priechodov - patentované

Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším. Pri prejazde úzkymi miestami mení dráhu, aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.

11

 

Timer (časovač) podľa počasia

Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.

H320-0437_TIF

 

Rewilding Mode

Režim Rewilding je navrhnutý tak, aby do vašej záhrady vrátil prírodu. Po aktivácii automaticky vyčlení 10 % vášho trávnika do zóny pre obnovu divočiny. Kosačka Automower® ponechá túto oblasť nedotknutú tak dlho, ako budete chcieť, a vy môžete kedykoľvek zmeniť veľkosť, tvar, presunúť alebo odstrániť zónu obnovy divočiny. Táto funkcia je k dispozícii na nasledujúcich modeloch: 405X, 415X, 430X NERA, 435X AWD a 450X NERA a používatelia budú o aktualizácii informovaní prostredníctvom aplikácie Automower® Connect. Modely 430X NERA a 450X NERA potrebujú na použitie režimu Rewilding Mode inštaláciu ohraničujúceho vodiča.

SV-899145

 

Kosenie na mieste

Špeciálny režim pre rýchle pokosenie menšej plochy s vyššou trávou. To je užitočné napríklad pri kosení v miestach, kde stával záhradný nábytok a na jeho mieste zostala nepokosená tráva. Kosačku umiestnite na požadované miesto a zvoľte režim Kosenie na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.

OA-007215

 

Funkcia TargetHeight pre lepšiu kvalitu trávnika

Pre lepšiu kvalitu trávnika funkcia TargetHeight znižuje automaticky výšku kosenia z MAX na definovanú výšku na dobu 10 dní.

2649

 

Kosenie po špirále

Pre efektívne kosenie v oblastiach s vysokou trávou je možné aktivovať režimy kosenia na mieste alebo kosenia pošpirále. Keď je aktivovaná funkcia kosenia po špirále, senzory žacieho kotúča rozpoznajú, keď kosačka vojde do oblasti s vyššou trávou, a automaticky prepnú technológiu kosenia na systematický špirálový vzor. Režim Kosenia na mieste je určený na rýchle kosenie menšej plochy s vyššou trávou. Je to veľmi užitočné napríklad na miestach pod záhradným nábytkom po tom, čo sa tento nábytok premiestni. Umiestnite kosačku na požadované miesto a vyberte režim Kosenia na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.

 22

 

Profily

Vytvorte si niekoľko profilov s individuálnymi nastaveniami, čím si uľahčíte používanie kosačky na viacerých miestach. Pomenovaním profilov a inštalácií si uľahčíte prepínanie medzi rôznymi nastaveniami priamo v menu kosačky.

h310-1754

 

Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia

Elektrické nastavenie výšky kosenia umožňuje pohodlné nastavenie požadovanej výšky prostredníctvom aplikácie Husqvarna Automower® Connect. Nastavenie je dostupné aj v hlavnej ponuke kosačky.

H320-0264(1)

 

Jednoduché čistenie

Vonkajšiu a spodnú časť robotickej kosačky môžete jednoducho umývať záhradnou hadicou. Odnímateľný horný kryt a telo pre jednoduché čistenie a voľný prístup ku všetkým častiam.

H320-1130_TIF 

Nízke emisie oxidu uhličitého

Pri výbere tohto výrobku si môžete byť istí, že počas aktívneho používania produkuje v porovnaní s tradičným benzínovým výrobkom menej uhlíkových emisií. Tento akumulátorový výrobok neprodukuje počas používania žiadne emisie CO2, no stále poskytuje výkon a kvalitu, ktoré očakávate od výrobku Husqvarna. Je však dôležité poznamenať, že emisie CO2 vznikajú pri ďalších fázach životného cyklu výrobku, ako sú výroba, nabíjanie a likvidácia po skončení jeho životnosti.

OI-564683

 

Technické parametre

 • EPOS™ modulu Číslo výrobku:  970 53 52‑55
 • Pracovná kapacita:  3 200 m²
 • Typ ohraničenia:  Virtuálny
 • Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča:  25 %
 • Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy:  50 %
 • Max. aktívny čas:  24 h
 • Systém hľadania:  Navádzací systém EPOS™
 • Následuj navádzací vodič:  Virtuálna prepravná cesta
 • Systém nabíjania:  Automatický     
 • Hmotnosť, kg:  15 kg
 • Rozmery výrobku, dĺžka:  75 cm
 • Rozmery výrobku, šírka:  54 cm
 • Rozmery výrobku, výška:  30 cm      
 • Farba:  Šedivá
 • Hladina hluku vnímaná:  56 dB(A)
 • Index ochrany (IP kód):  IPX5
 • Typ akumulátora:  Li-Ion
 • Kapacita akumulátora, Ah:  5 Ah
 • Nabíjací prúd (A):  4,2 A
 • Priemerný čas kosenia na jedno nabitie:  100 min
 • Typická doba nabíjania:  40 min
 • Priemerná mesačná spotreba energie pri maximálnom používaní:  10 kWh     
 • Systém kosenia:  3 otočné rezné nože
 • Výška kosenia, max., mm:  60 mm
 • Výška kosenia, min., mm:  20 mm
 • Šírka záberu, cm:  24 cm
 • Nastavenie výšky kosenia:  Elektrické
 • Ochranný disk:  Áno
 • Obojsmerné otáčanie kosiaceho disku:  Áno 
 • Klávesnica:  Otočné koliesko, displej a stavová LED/ apl.
 • Informačný panel:  Farebný displej TFT 2,8” QVGA
 • Bezdrôtové pripojenie:  Bluetooth®, Celulárne, Wi-Fi
 • Riadená aplikáciou:  Automower® Connect
 • Integrácia s inteligentnou domácnosťou:  Áno
 • Aktualizácia firmvéru:  FOTA    
 • GPS Sledovanie:  Áno
 • Geoplot:  Áno
 • PIN kód:  Áno
 • Alarm:  Áno
 • Senzor zdvihnutia:  Áno
 • Senzor náklonu:  Áno
 • Detekcia objektov:  Radarový snímač

 

Obsah balenia:  husqvarna-450x-nera-2

 • 1x Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s Husqvarna EPOS™

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky Husqvarna
Hmotnosť: 23.5 kg
Čas kosenia: 120 minút
Čas nabíjania: 40 minút
GPS sledovanie: Áno
Hlučnosť: 60 dB
Max. pracovný sklon: 50%
Maximálna pracovná plocha: 3200 m²
Počet pracovných zón: 4
Pripojiteľnosť: GSM - Online App
Šírka záberu: 24 cm
Výška kosenia: 20 - 60 mm

Ako nainštalovať robotickú kosačku

Ako pracuje

O koncepte kosenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: