Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS

Satellite 3 - Pre náročných
Značka: HUSQVARNA
6 099 €
Skladom
Inštalácia
Domček
Set obojstranných nožov
Zimná údržba
GPS anténa 500m
Môžeme doručiť do:
18.4.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 Epos

 

Robotická kosačka určená pre profesionálne používanie. Perfektne vybavený model so satelitnou technológiou EPOS spoločnosti Husqvarna ponúka ovládanie kosačky v rámci virtuálnych hraníc. Pomocou mobilnej aplikácie AppDrive môžete vytvoriť virtuálne hranice jednej alebo viacerých pracovných oblastí, vrátane dočasne zakázaných zón, čo zaistí dokonalé výsledky kosenia tam, kde to potrebujete, dokonca aj v daždivých podmienkach. Aplikácia je určená pre všetky typy trávnikov, možno v nej presne nastaviť úzke priechody a svahy až do 45 % (24°). Táto technológia vyžaduje použitie referenčnej stanice EPOS.

 
 

 

Vlastnosti:

 • Technológia EPOS Husqvarna
 • Aplikácia Husqvarna Fleet Services™ vám umožňuje sledovať a ovládať viac vašich kosačiek zo smartphonu,
 • Bezpečnostné svetlá - pre bezpečnosť okolia
 • FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware
 • appDrive - diaľkové ovládanie
 • Tri navádzacie vodiče
 • Kefy na čistenie kolies
 • Kolesá do terénu
 • Parkovacie tlačidlo na nabíjacej stanici
 • Automower® Connect
 • Výnimočne tichý pohon
 • Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
 • Timer (časovač) podľa počasia
 • Automatické zvládanie priechodov
 • Zvládne aj náročný terén
 • 5 rôznych štartovacích miest
 • Flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice
 • Kontrola vyváženosti
 • Kosenie po špirále
 • Vymeniteľné horné kryty
 • Predný nárazník
 • Ochrana proti krádeži pomocou GPS
 • Spoľahlivosť
 • Vynikajúce výsledky pri kosení trávnika
 • Nízka hlučnosť
 • Unikátny systém kosenia
 • Žiadne emisie
 • Ochrana proti krádeži pomocou alarmu / PIN kódu
 • Automatické nabíjanie
 • Nízka spotreba energie
 • Jednoduché nastavenie časového spínača
 • Senzory zdvihnutia a náklonu
 • Odolný voči vplyvom počasia

 

Ako pracuje Husqvarna EPOS:

 

Technológia EPOS Husqvarna

Prostredníctvom satelitnej technológie vytvára virtuálne hranice s presnosťou na 2 až 3 cm. Nulové fyzické vodiče znamenajú novú úroveň robustnosti a flexibility s bezkonkurenčnými možnosťami pri programovaní. To umožňuje definovať niekoľko pracovných oblastí s rôznymi časovačmi a nastavením, vrátane dočasne zakázaných zón, a prednastaviť trasy pre flexibilnejšie umiestnenie nabíjacej stanice.

h320-1120-5fbd258b5fc27

 

Navádzanie pomocou EPOS

Husqvarna Automower® automaticky vypočítava najefektívnejšiu trasu do a z dokovacej nabíjacej stanice. Zmení trasu na trávniku, aby aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.

 MS-447533

 

Užívateľsky priateľské rozhranie

Rozhranie prispôsobené pre profesionálne použitie, čo znamená, že všetky nastavenia a ovládacie prvky sú spravované na diaľku prostredníctvom aplikácie pre smartphone Husqvarna Fleet Services alebo prostredníctvom PC / tabletu. Ovládacie prvky výrobku; stavová LED indikácia a funkcie START / STOP. Jednoduché používanie aj pre neskúsených užívateľov. Ochráni váš výrobok pred vážnym poškodením v prípade vandalizmu.

 ZY-929022

 

Bezpečnostné svetlá - pre bezpečnosť okolia

Bezpečnostné svetlá s pulzujúcim alebo stálym svetlom pre zvýšenie viditeľnosti počas prevádzky v noci. Znižujú riziko nehôd vo verejnom pracovnom prostredí.

H350-0770

 

FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware

Možnosť vykonávať aktualizácie softvéru automaticky, bezdrôtovo, prostredníctvom aplikácie Automower® Connect.

H350-0422

 

appDrive - diaľkové ovládanie

Uľahčite si ovládanie kosačky pomocou aplikácie Automower® Connect vo vašom smartfóne. Použite aplikáciu appDrive pri definovaní virtuálnej pracovnej oblasti alebo prechodu medzi pracovnými oblasťami bez nutnosti prenášania kosačky.

CC-613733

 

Husqvarna Fleet Services™

Aplikácia Husqvarna Fleet Services™ vám umožňuje sledovať a ovládať viac vašich kosačiek zo smartphonu, tabletu alebo notebooku. Môžete monitorovať stav vašich kosačiek alebo ich presné umiestnenie, uviesť ich do chodu, zastaviť alebo zaparkovať všetky pred príchodom búrky. Jednoduché je aj ich nastavenie, vrátane výšky kosenia. Umožňuje prijímanie varovných hlásení a sledovanie polohy kosačky v prípade odcudzenia, nech ste vy alebo kosačka kdekoľvek.

Husqvarna poskytuje 10-ročnú zmluvu na uložené mobilné dáta. Táto služba je štandardne ponúkaná u modelov radu 500, a voliteľne pri modeloch radu X-line. Služba Husqvarna Fleet Services™ je kompatibilný so všetkými ostatnými zariadeniami, vybavenými snímačom HFS.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS má užívateľsky priateľské rozhranie

 
Rozhranie prispôsobené pre profesionálne použitie, čo znamená, že všetky nastavenia a ovládacie prvky sú spravované na diaľku prostredníctvom aplikácie pre smartphone Husqvarna Fleet Services alebo prostredníctvom PC / tabletu. Ovládacie prvky výrobku; stavová LED indikácia a funkcie START / STOP. Jednoduché používanie aj pre neskúsených užívateľov. Ochráni váš výrobok pred vážnym poškodením v prípade vandalizmu.
 
NN-497770

 

Automower® Connect

Aplikácia Automower® Connect vám poskytne dokonalú kontrolu činnosti kosačky priamo vo vašom smartfóne. Môžete uviesť kosačku do chodu, zastaviť ju, zaparkovať, skontrolovať a upraviť nastavenia, a tiež prijímať varovné správy a sledovať polohu kosačky v prípade odcudzenia - nech ste kdekoľvek. Štandardné vybavenie kosačiek radu X-line, a ako doplnok pre rady 300/400. Desaťročná záruka na dáta o vašej kosačke v cene.

 

Výnimočne tichý pohon

Motory kolies s dvojstupňovými prevodovkami - to je nová technológia, ktorá umožňuje veľmi tichý pohon. Poskytuje vynikajúci výkon pri veľmi nízkej hladine hluku a umožňuje nočnú prevádzku alebo kosenie 24 hodín denne, bez toho aby kosačka rušila vašich susedov.

 

 

 

Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia

Elektricky ovládané a jednoduché nastavenie výšky kosenia je prístupné z hlavného menu.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS s timerom podľa počasia

Robotická kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasí, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.

 

Zvládne aj náročný terén

Veľké kolesá, ktoré udržujú smer a poskytujú vynikajúcu trakciu aj na klzkom povrchu. Kosačka si poradí so sklonom až do 45 %.

 

 

 

5 rôznych štartovacích miest

Rovnaká výška kosenia je zabezpečená aj vďaka možnosti začatia kosenia na piatich rôznych miestach pozdĺž patentovaného navádzacieho vodiča vedúceho z nabíjacej stanice. To je užitočné najmä pri kosení väčších trávnatých plôch. Pre veľké plochy sa odporúča používať viac štartovných miest. Pomocou aktívnej GPS navigácie (len určité modely) sú vzdialené štartové miesta automaticky nastavené a ručné nastavenie nie je potrebné.

 

Flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice

Umožňuje flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice v záhrade, čo uľahčuje inštaláciu a zabezpečí bezproblémové zachádzanie kosačky do nabíjacej stanice.

H350-0564

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS s kontrolou vyváženosti

Pre tichú a bezporuchovú prevádzku automaticky deteguje nevyváženosť žacieho systému. Nerovnováha môže byť spôsobená chýbajúcimi, dvoma namontovanými alebo poškodenými britmi.

 

Kosenie po špirále

Automatická funkcia, kedy kosačka vyrovnáva rozdiely vo výške trávy. Snímače žacích diskov zisťujú, či kosačka vstúpila do oblasti s vyšším trávnikom a prepínajú technológiu kosenia na systematický špirálový vzor.

 22

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS má vymeniteľné horné kryty

Vymeniteľné horné kryty k dispozícii v granitové šedom a oranžovom prevedení značky Husqvarna.

 

Predný nárazník

Pogumovaný predný nárazník chráni kosačku pri kolízii so stromami, kríkmi a ďalšími predmetmi nachádzajúcimi sa v jej pracovnom priestore.

 

Ochrana proti krádeži pomocou GPS

Kosačky vybavené aplikáciami Automower Connect®/Husqvarna Fleet Services™ okamžite začnú sledovať GPS polohu a zasielať oznámenia vašim zariadením. Zvýši sa tým bezpečnosť vašej kosačky Automower® a minimalizuje riziko krádeže.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS vyrobená s dôrazom na spoľahlivosť

Husqvarna kladie mimoriadny dôraz na spoľahlivosť robotických kosačiek. Počas 20-ročného vývoja týchto kosačiek sa zameriavame najmä na dosiahnutie maximálnej spoľahlivosti, najvyššej kvality a na minimalizáciu nevyhnutnej obsluhy týchto kosačiek.

 

Vynikajúce výsledky pri kosení trávnika

Vďaka tomu, že sa kosačka Automower® Husqvarna pohybuje po trávniku náhodným spôsobom, je trávnik pokosený dokonale a úhľadne, takže vyzerá ako zelený koberec. Nože ostré ako britva sekajú trávu na jemné kúsky a všetkými smermi. Trávnik je potom hustejší a zdravší a zabraňuje prerastaniu machu.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS pracuje potichu 

Vďaka unikátnemu systému kosenia pracuje Automower® veľmi diskrétne, ticho a vtedy, keď si to prajete.

 

Unikátny systém kosenia

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS skracuje trávu len o kúsoček, ale často, čo zaisťuje pekný a zdravý trávnik. Je vybavená nožmi zo silnej uhlíkovej ocele, ostrými ako britva, ktoré sú pripevnené k disku robustného žacieho ústrojenstva. To umožňuje efektívnu prevádzku a extrémne nízku spotrebu energie.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 Epos kosí bez emisií

Automower® má elektrický pohon a neprodukuje žiadne škodlivé emisie.

 

Ochrana proti krádeži pomocou alarmu / PIN kódu

Ochrana proti krádeži rôznych stupňov pre vysoký stupeň zabezpečenia. Pokiaľ je robotická kosačka Husqvarna odcudzená, spustí sa alarm s vysokým zvukom a možno ho deaktivovať iba s jedinečným kódom kosačky.

 

Automatické nabíjanie

Keď kosačka Automower® potrebuje energiu, nájde si sama cestu k nabíjacej stanici.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 Epos má nízku spotrebu energie

Efektívne hospodárenie s energiou znamená nízku spotrebu energie, čo umožňuje kosačke Automower® pracovať za zlomok nákladov bežných u tradičných kosačiek na trávu.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS umožňuje jednoduché nastavenie časového spínača

S pomocou časového spínača s týždenným cyklom môžete presne naplánovať časové intervaly, v ktorých bude kosačka Automower® pracovať.

 

Senzory zdvihnutia a náklonu

Ak sa Automower® zdvihne nad zem alebo sa prevráti, kosenie sa automaticky preruší. Rotujúce žacie nože sú navyše umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od vonkajšej hrany stroja. Keď Automower® narazí na prekážku, zastaví sa a zmení smer bez toho, aby došlo k akémukoľvek poškodeniu.

 

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS vynikajúco odoláva zmenám počasia

Automower® môže byť vonku po celý deň a je navrhnutý tak, aby fungoval správne a bez dozoru bez ohľadu na poveternostné podmienky. Vďaka kvalitnej konštrukcii sa osvedčil aj v drsnom severskom podnebí.

 

Technické parametre:

 • Pracovná kapacita, m²: 10 000 m²
 • Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča:  15 %
 • Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy:  45 %
 • Max. aktívny čas:  24 h
 • Systém hľadania:  EPOS guidance
 • Následuj navádzací vodič:  Virtuálna prepravná cesta
 • Systém nabíjania:  Automatický      
 • Hmotnosť, kg:  13,8 kg
 • Rozmery výrobku, dĺžka:  72 cm
 • Rozmery výrobku, šírka:  56 cm
 • Rozmery výrobku, výška:  32 cm   
 • Farba:  Šedivá, Oranžová
 • Hladina hluku vnímaná:  65 dB(A)
 • Index ochrany (IP kód):   IPX4
 • Typ akumulátora:  Li-Ion
 • Kapacita akumulátora, Ah:  10 Ah
 • Nabíjací prúd (A):  7 A
 • Priemerný čas kosenia na jedno nabitie:  210 min
 • Typická doba nabíjania:  60 min
 • Priemerná spotreba energie pri maximálnom využití:  24 kWh
 • Priemerná spotreba energie pri maximálnom využití:  5 000 m²
 • Nepravidelná kapacita pracovnej oblasti, vysoká profesionálna kvalita:  5 000 m²
 • Nepravidelná kapacita pracovnej oblasti, kvalita pre profesionálne športy:  3 500 m²
 • Nepravidelná kapacita pracovnej oblasti, pravidelná kvalita:  6 000 m²
 • Systematická kapacita pracovnej oblasti, vysoká profesionálna kvalita:  10 000 m²
 • Systematická kapacita pracovnej oblasti, kvalita pre profesionálne športy:  5 000 m²
 • Systematická kapacita pracovnej oblasti, pravidelná kvalita:  15 000 m² 
 • Systém kosenia 5 pivoting razor blades
 • Výška kosenia, max., mm:  60 mm
 • Výška kosenia, min., mm:  20 mm
 • Šírka záberu, cm:  24 cm
 • Nastavenie výšky kosenia:  Elektrické
 • Ochranný disk:  Áno
 • Obojsmerné otáčanie kosiaceho disku:  Áno       
 • Klávesnica
 • Profesionálne užívateľské rozhranie / apl.
 • Informačný panel:  Nie
 • Bezdrôtové pripojenie:  Bluetooth®, Celulárne
 • Riadená aplikáciou:  Husqvarna Fleet Services
 • Integrácia s inteligentnou domácnosťou:  Áno
 • Aktualizácia firmvéru:  FOTA     
 • GPS Sledovanie:  Áno
 • Geoplot:  Áno
 • PIN kód:  Áno
 • Alarm:  Áno
 • Senzor zdvihnutia:  Áno
 • Senzor náklonu:  Áno
 • Object detection:  Ultrazvukový snímač

 

 
Obsah Balenia: JJ-494694

 • 1x Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550 EPOS

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky Husqvarna
Hmotnosť: 23.5 kg
Čas kosenia: 210 minút
Čas nabíjania: 60 minút
GPS sledovanie: Áno
Hlučnosť: 61 dB
Max. pracovný sklon: 45%
Maximálna pracovná plocha: 10000 m²
Počet pracovných zón: 6
Pripojiteľnosť: GSM - Online App
Šírka záberu: 24 cm
Výška kosenia: 20 - 60 mm

Ako kosí

Ako nainšralovať robotickú kosačku

O koncepte kosenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: