Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA

Akcia
Značka: HUSQVARNA
3 699 € –8 %
Husqvarna 430x nera 2
3 699 € –8 % 3 399 €
Skladom
Inštalácia
Set titánových nožov
Veľká inštalačná sada
Zimná údržba
Domček
GPS anténa 500m
Môžeme doručiť do:
27.5.2024

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA inteligentné kosenie pre zložité, veľké trávniky až do 3200 m². Robotická kosačka na trávu, využívajúca najmodernejšie technológie, dokonale pokosí aj zložité trávnaté plochy do 3200 m². Virtuálne hranice nastavené prostredníctvom aplikácie Automower® Connect a súpravy Husqvarna EPOS™, ktoré sú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo, zaistia kosenie v presne vymedzených pracovných oblastiach, čo vám zaručí dokonalo pokosený trávnik.

Detailné informácie

Podrobný popis

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA

 

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA ponúka inteligentné kosenie pre zložité, veľké trávniky až do 3200 m². Robotická kosačka na trávu, využívajúca najmodernejšie technológie, dokonale pokosí aj zložité trávnaté plochy do 3200 m². Virtuálne hranice nastavené prostredníctvom aplikácie Automower® Connect a súpravy Husqvarna EPOS™, ktoré sú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo, zaistia kosenie v presne vymedzených pracovných oblastiach, čo vám zaručí dokonalo pokosený trávnik.

 2653

 

Vlastnosti:

 • Pracovná kapacita, m² 3 200 m²
 • Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy 50 %
 • Možnosť inštalácie bez vodičov
 • Protimrazová ochrana
 • FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware
 • Ochrana proti krádeži pomocou GPS
 • Automower® X-Line
 • Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT
 • Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)
 • Navigácia s pomocou GPS
 • Automower® Zone Control s technológiou AIM
 • Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam

 

Husqvarna automower NERA predstavenie:

 

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s možnosťou inštalácie bez vodičov

Rad Automower® NERA je kompatibilný s inteligentnou súpravou Husqvarna EPOS™, čo vám ponúka možnosť vytvorenia presných virtuálnych hraníc pracovných oblastí pomocou satelitnej technológie namiesto fyzických vodičov.

OP-755301

 

Automower® Zone Control s technológiou AIM

Kosačka Automower® Zone Control vám umožňuje vytvárať pracovné a dočasne zakázané oblasti. Prostredníctvom aplikácie Automower® Connect si môžete nadefinovať pracovné oblasti s rôznymi výškami kosenia a plánmi kosenia alebo dočasne zakázané zóny, aby ste zabránili koseniu v určitých oblastiach. Výsledkom je väčšia presnosť, lepšia kontrola a dokonale strihaný trávnik.

yz-212169

 

Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam

Vstavaná technológia pomáha kosačke detekovať a vyhýbať sa prekážkam, čím znižuje riziko neplánovaných zastavení. Režim detekcie znižuje rýchlosť a zmierňuje kolízie a režim vyhýbania spôsobí, že sa kosačka otočí a zabráni nárazu.

HL-242149


Navigácia s pomocou GPS

Integrovaný systém GPS vytvára mapu záhrady, vrátane umiestnenia ohraničujúcich a navádzacích vodičov. Husqvarna Automower® následne registruje, ktoré časti záhrady už kosačka kosila a podľa toho upravuje jej pohyb pri kosení. Tým zaistí optimálne pokrytie celej trávnatej plochy a excelentný výsledok kosenia.

H320-0433b

 

Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)

Technológia Husqvarna AIM využíva vstavané GPS a senzory na vašej robotickej kosačke na vytvorenie virtuálnej mapy trávnika a taktiež umožňuje rad šikovných funkcií kosačky Automower®. Virtuálna mapa je viditeľná v aplikácii Automower® Connect, rovnako ako ohraničujúce a navádzacie vodiče. S technológiou AIM môžete aplikáciu používať na vytváranie pracovných oblastí s rôznou výškou kosenia a rôznym plánom kosenia (individuálne nastavenie pracovného času v jednotlivých pracovných oblastiach) alebo na definovanie dočasne zakázaných zón. Kosačku Automower® je možné tiež sledovať v reálnom čase pomocou Automower® Connect.

 qj-528374

 

Vynikajúca interakcia

Všetky robotické kosačky Husqvarna vybavené aplikáciou Automower® Connect sú kompatibilné s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Home. To znamená, že potom, čo vydáte prostredníctvom inteligentného mikrofónu hlasový povel, sa Husqvarna Automower® preorientuje na vyplnenie tohto príkazu. Môžete nahovoriť najčastejšie príkazy, napr. pre spustenie, zastavenie, parkovanie a získavanie informácie o aktuálnom stave kosačky, a to prostredníctvom vášho hlasového asistenta.

h810-0993_2

 

Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT

Integrujte vašu kosačku Automower® ešte viac do svojej chytrej domácnosti tým, že ju použijete v apletoch IFTTT. Pripojte sa k jednému z našich inteligentných pripojení v aplikácii Automower® Connect alebo si dokonca vytvorte vlastnú rutinu pomocou IFTTT. Možno chcete, aby vaša kosačka zaparkovala, keď sa vaše deti vrátia zo školy alebo keď predpoveď počasia ukazuje silný dážď? Alebo ju dokonale synchronizovať s počasím? IFTTT („If This, Then That“) je zadarmo a ľahko sa používa.

OI-564683

 

Automower® Access

Ovládací panel Automower®Access s farebným displejom s vysokým rozlíšením, ovládacím kolieskom a indikátorom stavu poskytuje intuitívny a zároveň sofistikovaný spôsob ovládania vašej kosačky. Prostredníctvom ikoniek prepojí vašu kosačku s aplikáciou Automower® Connect vo vašom smartfóne.

H320-0954

 

Port pre príslušenstvo robotickej kosačky Automower®

Port pre príslušenstvo, ktorý je k dispozícii v rade Automower® NERA, slúži na pripojenie zásuvného príslušenstva k kosačke, čo ponúka ďalšie funkcie a technológie. Rovnako ako súprava Husqvarna EPOS™, ktorá umožňuje inštaláciu bez vodičov pre vysoko individuálnu starostlivosť o trávnik.

NJ-805012

 

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s Automower® X-Line

Husqvarna Automower® X-Line je náš najlepšie vybavený rad, navrhnutý pre tých, ktorí chcú špičkovú robotickú kosačku na trávu. Je vybavená balíčkom funkcií X-Line, vrátane aplikácie Automower® Connect s GPS sledovaním pre prípad krádeže, navigáciou s pomocou GPS, LED svetlometmi, predným gumovým nárazníkom a dizajnom karosérie X-Line.

H310-svetlomety-www.toprobot.sk

 

Ochrana proti krádeži pomocou GPS

Výrobky vybavené modulom GPS okamžite začnú sledovať polohu kosačky a posielajú upozornenia do vášho zariadenia prostredníctvom aplikácie Automower Connect®. Minimalizujete tak riziko krádeže a budete vždy vedieť, kde sa vaša kosačka nachádza.

H320-0883

 

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA  kosí aj v úzkych priechodoch

Na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov kosenia po celej pracovnej ploche možno pre prechody úzkymi priechodmi nastaviť automatické prepínanie z režimu kosenia podľa náhodného vzorca do režimu systematického kosenia.

11

 

FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA  umožňuje vykonávať aktualizácie softvéru automaticky, bezdrôtovo, prostredníctvom aplikácie Automower® Connect.

 SV-899145

 

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA má funkciu GeoFence

Po definovaní pracovnej oblasti kosačky pomocou funkcie GeoFence vám bude vaša kosačka prostredníctvom aplikácie Automower® Connect posielať upozornenia na váš telefón, ak sa vaša kosačka presunie mimo túto vopred definovanú oblasť. Minimalizujete tak riziko krádeže a budete vždy vedieť, kde sa vaša kosačka nachádza.

 Ke-pernyo-foto-2022-10-17-9.14_.45_

 

Timer (časovač) podľa počasia

Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.

H320-0437

 

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA automaticky zvláda priechody

Robotická kosačka s GPS Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším. Pri prejazde úzkymi miestami mení dráhu, aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.

yz-212169

 

Protimrazová ochrana

Robotická kosačka automaticky preruší plán kosenia v mrazivých podmienkach, čím pomáha chrániť trávnik.

 2649

 

Kosenie na mieste

Špeciálny režim pre rýchle pokosenie menšej plochy s vyššou trávou. To je užitočné napríklad pri kosení v miestach, kde stával záhradný nábytok a na jeho mieste zostala nepokosená tráva. Kosačku umiestnite na požadované miesto a zvoľte režim Kosenie na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.

22

 

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA má rôzne profily

Použitie profilov uľahčuje nastavenie kosenia, ak je jedna kosačka používaná na viacerých miestach/záhradách. Pri inštalácii kosačky je potom ľahké prepínať medzi rôznymi nastaveniami.

 SJ-402390

 

Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia

Elektricky ovládané a jednoduché nastavenie výšky kosenia je prístupné z hlavného menu.

H320-0264(1)

 

Jednoduché čistenie

Kryt a spodnú časť robotickej kosačky môžete umyť s použitím záhradnej hadice. Pomocou priloženého nástroja pre údržbu možno kryt ľahko sňať pre jednoduché čistenie vo všetkých dostupných miestach.

H320-1130_TIF

 

Technické parametre :

 • Pracovná kapacita, m²:  3 200 m²
 • Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča:  25 %
 • Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy:  50 %
 • Max. aktívny čas:  24 h
 • Systém hľadania:  Štyri systémy hľadania
 • Následuj navádzací vodič:  2
 • Systém nabíjania:  Automatický       
 • Hmotnosť, kg:  14,6 kg
 • Rozmery výrobku, dĺžka:  75 cm
 • Rozmery výrobku, šírka:  54 cm
 • Rozmery výrobku, výška:  28 cm        
 • Farba:  Šedivá
 • Hladina hluku:  56 dB(A)
 • Index ochrany (IP kód):  IPX5
 • Typ akumulátora:  Li-Ion
 • Kapacita akumulátora, Ah:  5 Ah
 • Nabíjací prúd (A):  4,2 A
 • Priemerný čas kosenia na jedno nabitie:  120 min
 • Typická doba nabíjania:  45 min   
 • Systém kosenia:  3 pivoting cutting blades
 • Výška kosenia, max., mm:  60 mm
 • Výška kosenia, min., mm:  20 mm
 • Šírka záberu, cm:  24 cm
 • Nastavenie výšky kosenia:  Elektrické
 • Ochranný disk:   Áno
 • Obojsmerné otáčanie kosiaceho disku:   Áno        
 • Klávesnica:  Otočné koliesko, displej a stavová LED/ apl.
 • Informačný panel:  Farebný displej TFT 2,8” QVGA
 • Bezdrôtové pripojenie:  Bluetooth®, Celulárne, Wi-Fi
 • Riadená aplikáciou:  Automower® Connect
 • Integrácia s inteligentnou domácnosťou:  Áno
 • Aktualizácia firmvéru:  FOTA  
 • GPS Sledovanie:  Áno
 • Geoplot:  Áno
 • PIN kód:  Áno
 • Alarm:  Áno
 • Senzor zdvihnutia:  Áno
 • Senzor náklonu:  Áno
 • Detekcia objektov:  Radarový snímač

 

Obsah Balenia :Husqvarna-430x-nera-2

 • 1x Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA
 • 1x Trafo
 • 1x Nabíjacia základňa
 • 1x SK uživateľský manuál

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky Husqvarna
Hmotnosť: 23.5 kg
Čas kosenia: 120 minút
Čas nabíjania: 40 minút
GPS sledovanie: Áno
Hlučnosť: 60 dB
Max. pracovný sklon: 50%
Maximálna pracovná plocha: 3200 m²
Počet pracovných zón: 4
Pripojiteľnosť: GSM - Online App
Šírka záberu: 24 cm
Výška kosenia: 20 - 60 mm

Ako nainštalovať robotickú kosačku

Ako pracuje

O koncepte kosenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: