Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 410XE NERA

Akcia Novinka Satellite 2 - Zlatá stredná cesta
Značka: HUSQVARNA
2 649 € –5 %
HW 852301
2 649 € –5 % 2 499 €
Skladom
Inštalácia
Set titánových nožov
Veľká inštalačná sada
Zimná údržba
Domček
GPS anténa 500m
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 410XE NERA inteligentné kosenie pre zložité trávniky do 1000m2
Dokonale pokosí aj zložité trávnaté plochy
Virtuálne hranice nastavené prostredníctvom aplikácie Automower® Connect a súpravy Husqvarna EPOS™

Detailné informácie

Podrobný popis

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 410XE NERA

 

Robotická kosačka s funkciami EdgeCut a vyhýbaním sa objektom. Husqvarna Automower® 410E NERA je robotická kosačka na trávu na údržbu trávnikov s rozlohou do 1000 m². Kosačka je vybavená funkciou EdgeCut, ktorá minimalizuje potrebu zastrihávania okrajov trávnika, čím šetrí čas a prácu pri údržbe trávnika. Kosačka 410E NERA ponúka možnosť voľby inštalácie s fyzickými vodičmi alebo inštalácie s bezdrôtovou technológiou Husqvarna EPOS™, s ktorou zažijete úplnú flexibilitu s virtuálnymi hranicami, aké umožňujú satelitné technológie, a to s presnosťou 2–3 cm, a zároveň odpadá riziko poškodenia fyzických vodičov. Vďaka integrovanej funkcii Zone Control si môžete upraviť trávnik podľa svojich potrieb a vytvoriť niekoľko pracovných oblastí s rôznym nastavením prostredníctvom aplikácie Automower® Connect. Rovnako ľahko je možné vytvoriť dočasne zakázané zóny na uchovanie sezónnych divokých kvetov alebo oblastí záhradných projektov.

Husqvarna-Automower-410XE-NERA-Maehroboter-mit-innovativem-Kantenschnitt

 

Kosačka detekuje a vyhýba sa objektom, čo zaisťuje presné kosenie a znižuje riziko nárazu a neplánovaných zastavení. Pomocou aplikácie Automower® Connect môžete svoju kosačku sledovať odkiaľkoľvek na svete a integrovať ju do vašej chytrej domácnosti. Odosielajte príkazy, zobrazujte a zmeňte nastavenie kosačky a prijímajte upozornenia pre úplnú kontrolu nad trávnikom.

 

Vlastnosti:

 • Funkcia EdgeCut pre presné okraje trávnika
 • Možnosť inštalácie bez vodičov
 • Automower® Zone Control s technológiou AIM
 • Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam
 • Automower® Connect
 • Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
 • Vynikajúca interakcia
 • Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT
 • Ochrana proti krádeži pomocou GPS
 • Automower® Access
 • Automower® X-Line
 • GeoFence
 • FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware
 • Protimrazová ochrana
 • Rewilding Mode
 • Automatické zvládanie priechodov - patentované
 • Timer (časovač) podľa počasia
 • Kosenie po špirále
 • Profily
 • Jednoduché čistenie
 • Navigácia s pomocou GPS
 • Sekundárna oblasť
 • Nízke emisie oxidu uhličitého
 • Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)

 

Funkcia EdgeCut pre presné okraje trávnika

Funkcia EdgeCut minimalizuje nutnosť zastrihávania okrajov trávnika, čím šetrí čas a námahu pri údržbe trávnika. To je umožnené špeciálnym zadným kotúčom EdgeCut, ktorý dokáže kosiť tak blízko okrajov, že len minimum trávy zostane neposekané.

LG-026062

 

Možnosť inštalácie bez vodičov

Rad Automower® NERA so systémom Husqvarna EPOS™ vám poskytuje voľnosť, aby ste si úplne prispôsobili údržbu trávnika vytváraním virtuálnych hraníc pomocou satelitnej technológie namiesto fyzických vodičov.

OP-755301

 

Automower® Zone Control s technológiou AIM

Funkcia Automower® Zone Control umožňuje jednoducho vytvárať pracovné oblasti s rôznymi nastaveniami a dočasnými zakázanými zónami. Poskytuje vám väčšiu kontrolu nad trávnikom. Na každú oblasť môžete použiť rôzne plány a výšky kosenia alebo zabrániť robotickej kosačke v kosení vo vybraných oblastiach.

yz-212169

 

Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam

Zabudovaný radar pomáha kosačke zisťovať objekty a vyhýbať sa im, čím znižuje riziko neplánovaného zastavenia. Režim detekcie znižuje rýchlosť a zmierňuje kolízie a režim vyhýbania zabezpečí, že sa kosačka odvráti od prekážky a vyhne nárazu.

JJ-769347

 

Automower® Connect

Vychutnajte si pohodlie diaľkového ovládania zo smartfónu ‌‌‌‌pomocou aplikácie Husqvarna ‌‌Automower® Connect. Okrem iného môžete svoju robotickú kosačku Husqvarna spravovať a monitorovať, meniť jej nastavenia a získať ľahký prístup k informáciám a tipom, s ktorými bude údržba trávnika bez starostí. V závislosti od modelu je k dispozícii mobilné pripojenie, pripojenie Wi-Fi a Bluetooth.

MN-411745-720x480

 

Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia

Elektrické nastavenie výšky kosenia umožňuje pohodlné nastavenie požadovanej výšky prostredníctvom aplikácie Husqvarna Automower® Connect. Nastavenie je dostupné aj v hlavnej ponuke kosačky.

H320-0264(1)

 

Vynikajúca interakcia

Je kompatibilná so službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pre pohodlné hlasové ovládanie a aktualizácie stavu. Týka sa to všetkých modelov Husqvarna Automower® s mobilným pripojením alebo pripojením Wi-Fi, čo vám umožňuje vykonávať hlasové príkazy, ako je spustenie, zastavenie a parkovanie, získavať aktualizácie stavu z kosačky jednoduchým vyslovením príkazu pre hlasového asistenta, používať ju v postupoch IFTTT a podobne. S aplikáciou Automower® Connect môžete svoju robotickú kosačku tiež integrovať so systémom Gardena Smart System, aby kosenie a zavlažovanie fungovali spoločne.

GJ-616695

 

Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT

Použite Inteligentné prepojenia v aplikácii Automower® Connect alebo si vytvorte vlastné flexibilné postupy s apletmi IFTTT s cieľom ešte viac integrovať kosačku Automower® do vašej inteligentnej domácnosti. Chcete kosačku zaparkovať, keď sa vaše deti vrátia zo školy alebo keď predpoveď počasia informuje o silnom daždi? Alebo ju dokonale zosynchronizovať s počasím? Vytváranie apletov IFTTT („If This, Then That“, teda „Ak toto, potom tamto“) je zadarmo a ich používanie je jednoduché.

husqvarna-automower-430x-nera-12-scaled-720x476

 

Ochrana proti krádeži pomocou GPS

Kosačka je vybavená modulom GPS pre sledovanie aktuálnej polohy kosačky, ktoré minimalizuje riziko krádeže. Prostredníctvom aplikácie Automower Connect® sa do vášho zariadenia budú odosielať upozornenia, vďaka ktorým budete vždy vedieť, kde sa vaša kosačka nachádza.

H320-0883

 

Automower® Access

Rozhranie Automower® Access s farebným displejom vo vysokom rozlíšení, ovládacím kolieskom a indikátormi stavu ponúka plynulé a intuitívne ovládanie kosačky. Dizajnové prevedenie s ikonami sa intuitívne integruje s aplikáciou Automower® Connect a poskytuje jednoduché užívateľské prostredie.

H320-0954

 

Automower® X-Line

Husqvarna Automower® X-Line je náš najlepšie vybavený rad, navrhnutý pre tých, ktorí chcú špičkovú robotickú kosačku na trávu. Je vybavená balíčkom funkcií X-Line, vrátane aplikácie Automower® Connect s GPS sledovaním pre prípad krádeže, navigáciou s pomocou GPS, LED svetlometmi, predným gumovým nárazníkom a dizajnom karosérie X-Line.

h310-1754_1

 

GeoFence

Ak sa kosačka presunie mimo preddefinovanú oblasť, budete na to upozornení v aplikácii, čím sa minimalizuje riziko krádeže. Pomocou aplikácie Automower® Connect jednoducho definujte oblasť GeoFence a vždy budete vedieť, kde sa kosačka nachádza.

qj-528374

 

FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware

Pomocou aplikácie Automower® Connect môžete sami jednoducho vykonávať aktualizácie softvéru a získavať tak nové funkcie a aktualizácie.

PS-242859

 

Protimrazová ochrana

Robotická kosačka automaticky preruší plán kosenia v mrazivých podmienkach, čím pomáha chrániť trávnik.

 

HW-852301

 


Rewilding Mode

Režim Rewilding je navrhnutý tak, aby do vašej záhrady vrátil prírodu. Po aktivácii automaticky vyčlení 10 % vášho trávnika do zóny pre obnovu divočiny. Kosačka Automower® ponechá túto oblasť nedotknutú tak dlho, ako budete chcieť, a vy môžete kedykoľvek zmeniť veľkosť, tvar, presunúť alebo odstrániť zónu obnovy divočiny. Táto funkcia je k dispozícii na nasledujúcich modeloch: 405X, 415X, 430X NERA, 435X AWD a 450X NERA a používatelia budú o aktualizácii informovaní prostredníctvom aplikácie Automower® Connect. Modely 430X NERA a 450X NERA potrebujú na použitie režimu Rewilding Mode inštaláciu ohraničujúceho vodiča.

 508_-511446071

 

Automatické zvládanie priechodov - patentované

Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším. Pri prejazde úzkymi miestami mení dráhu, aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.

11

 

Timer (časovač) podľa počasia

Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.

GX-570233

 

Kosenie po špirále

Pre efektívne kosenie v oblastiach s vysokou trávou je možné aktivovať režimy kosenia na mieste alebo kosenia pošpirále. Keď je aktivovaná funkcia kosenia po špirále, senzory žacieho kotúča rozpoznajú, keď kosačka vojde do oblasti s vyššou trávou, a automaticky prepnú technológiu kosenia na systematický špirálový vzor. Režim Kosenia na mieste je určený na rýchle kosenie menšej plochy s vyššou trávou. Je to veľmi užitočné napríklad na miestach pod záhradným nábytkom po tom, čo sa tento nábytok premiestni. Umiestnite kosačku na požadované miesto a vyberte režim Kosenia na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.

 22

 

Profily

Vytvorte si niekoľko profilov s individuálnymi nastaveniami, čím si uľahčíte používanie kosačky na viacerých miestach. Pomenovaním profilov a inštalácií si uľahčíte prepínanie medzi rôznymi nastaveniami priamo v menu kosačky.

XU-205624-720x480

 

Jednoduché čistenie

Vonkajšiu a spodnú časť robotickej kosačky môžete jednoducho umývať záhradnou hadicou. Odnímateľný horný kryt a telo pre jednoduché čistenie a voľný prístup ku všetkým častiam.

H320-1130_TIF

 

Navigácia s pomocou GPS

Navigácia s pomocou GPS zaisťuje rovnomerné kosenie celej vašej záhrady. Začína sa tým, že systém vytvorí mapu trávnika vrátane miest, kde sú nainštalované ohraničovacie a navádzacie vodiče. Kosačka Husqvarna Automower® potom zodpovedajúcim spôsobom upraví svoj vzor kosenia, aby zabezpečila vynikajúci výsledok kosenia.

 yz-212169

 

Sekundárna oblasť

Pokiaľ sa váš trávnik skladá z dvoch plôch, ktoré nie sú prepojené priechodom pre kosačku, môžete nastaviť vedľajšiu plochu. Ak chcete vytvoriť vedľajšiu plochu, musíte nainštalovať ohraničujúci vodič tak, aby okolo tejto oblasti vytvoril ostrovček. Po nainštalovaní kosačku manuálne presúvajte medzi týmito dvomi oblasťami a kosačka bude kosiť zvolený čas alebo kým sa nevybije akumulátor.

JJ-769347

 

Nízke emisie oxidu uhličitého

Pri výbere tohto výrobku si môžete byť istí, že počas aktívneho používania produkuje v porovnaní s tradičným benzínovým výrobkom menej uhlíkových emisií. Tento akumulátorový výrobok neprodukuje počas používania žiadne emisie CO2, no stále poskytuje výkon a kvalitu, ktoré očakávate od výrobku Husqvarna. Je však dôležité poznamenať, že emisie CO2 vznikajú pri ďalších fázach životného cyklu výrobku, ako sú výroba, nabíjanie a likvidácia po skončení jeho životnosti.

CK-606333

 

Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)

Technológia Husqvarna AIM využíva vstavané GPS a senzory na vašej robotickej kosačke na vytvorenie virtuálnej mapy trávnika a taktiež umožňuje rad šikovných funkcií kosačky Automower®. Virtuálna mapa je viditeľná v aplikácii Automower® Connect, rovnako ako ohraničujúce a navádzacie vodiče. S technológiou AIM môžete aplikáciu používať na vytváranie pracovných oblastí s rôznou výškou kosenia a rôznym plánom kosenia (individuálne nastavenie pracovného času v jednotlivých pracovných oblastiach) alebo na definovanie dočasne zakázaných zón. Kosačku Automower® je možné tiež sledovať v reálnom čase pomocou Automower® Connect.

 qj-528374

 

Technické parametre:

 • Kapacita:   AM410XE NERA
 • Číslo výrobku:  970 65 44‑11
 • Pracovná kapacita:  1 000 m²
 • Typ ohraničenia:  Vodič (virtuálne je možné ako príslušenstvo)
 • Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča:  20 %
 • Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy:  30 %
 • Max. aktívny čas:  17 h
 • Systém hľadania:  Päť systémov hľadania
 • Následuj navádzací vodič:  3
 • Systém nabíjania:  Automatický
 • Hmotnosť, kg:  12,1 kg
 • Rozmery výrobku, dĺžka:  68 cm
 • Rozmery výrobku, šírka:  44 cm
 • Rozmery výrobku, výška:  28 cm
 • Farba:  Šedivá
 • Hladina hluku vnímaná:  60 dB(A)
 • Index ochrany (IP kód):  IPX5
 • Typ akumulátora:  Li-Ion
 • Kapacita akumulátora, Ah:  5 Ah
 • Nabíjací prúd (A):  2,2 A
 • Priemerný čas kosenia na jedno nabitie:  100 min
 • Typická doba nabíjania:  90 min
 • Priemerná mesačná spotreba energie pri maximálnom používaní:  13 kWh

 

Obsah Balenia :    XO-938570

 • 1x Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 410X E NERA
 • 1x Trafo
 • 1x Nabíjacia základňa
 • 1x SK uživateľský manuál

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky Husqvarna
Hmotnosť: 23.5 kg

Ako nainštalovať robotickú kosačku

Ako pracuje

O koncepte kosenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: